Structură

Consiliul Județean al Elevilor Vrancea format din:
  • Biroul Executiv ( Bex ) - este structura care coordonează activitatea CJE Vrancea;
  • Președinții Consiliilor Școlare ale unităților de învățământ liceale din județul Vrancea.
Aceștia sunt aleși prin vot democratic în fiecare unitate de învățământ în fiecare liceu la începutul fiecărui an școlar, în timp ce Biroul Executiv este ales de către președinții unităților de învățământ în primele ședințe ale Consiliului Județean al Elevilor.

În anul școlar 2016-2017, Consiliul Județean al Elevilor Vrancea are următoarea structură:


                 Birou Executiv:
·         Președinte: Andreea Rânghianu
·         Vicepreședinte: Marian Ignat
                                Giani-Laurențiu Neagu
                                Violeta Potîrniche
·         Secretar: Roxana Andreea Rogoz
·         Departamente :
o Directorul Departamentului Avocatul elevului: Adrian Roșca

o Directorul Departamentului pentru Cultură, Activitati sportive și Programe școlare : Pleșa-Pătrășcan Raluca-Elena

o Directorul Departamentului pentru Comunicare și Relații Publice : Alexandru Laurențiu Cucu

o Directorul Departamentului pentru Învățământ profesional, Tehnic și Vocațional : Pora Laura
o   Directorul Departamentului pentru Învățământ gimnazial și teoretic : Georgiana Cherciu

·         Biroul de Presa
·         Responsabil online : Elena Morcov Pahoncea
·         Fotograf : Alexandra Avasiloaie
                       Răzvan Dumitru Ștefan
Designer : Emilian Mocanu



 Președinți ai consiliilor școlare ale elevilor:
  1. Colegiul Național „Unirea” Focșani - Roxana Rogoz Andreea;
  2. Colegiul Național „Al. I Cuza” Focșani - Plesa-Patrascan Raluca-Elena;
  3. Liceul de Arte „Gh. Tattarescu” Focșani - Ioana Alexandra Popa; 
  4. Liceul Teoretic „Ioan Slavici” Panciu - Chirilă Loredana;
  5. Colegiul Economic „Mihail Kogălniceanu” Focșani- Popa Mihai Madalin;
  6. Colegiul Tehnic „Gh, Balș” Adjud -Petrea Roxana;
  7. Liceul Tehnologic Odobești - Spătaru Angela; 
  8. Colegiul Tehnic „Ion Mincu” Focșani - Butnaru Oana Mădălina; 
  9. Colegiul Tehnic „Edmond Nicolau” Focșani - Olaru Oana Alina
  10. Grup Școlar „G.G. Longinescu” Focșani - Munteanu Maria;
  11. Liceul cu Program Sportiv Focșani - Georgiana Cherciu; 
  12. Colegiul Tehnic „V. D. Cotea” Focșani - Stefan Oana Mirela; 
  13. Grup Școlar „Simion Mehedinți” Vidra - Stratton Andrieș Honor Maria; 
  14. Liceul Teoretic „Eremia Grigorescu” Mărășești - Monac Andreea; 
  15. Liceul Teoretic „Emil Botta” Adjud - Popa Cristina;
  16. Liceul Pedagogic „Spiru Haret” Focșani - Stanca Andreea; 
  17. Liceul Tehnologic „Al. I. Cuza” Panciu - Palade Andreea;
  18. Colegiul Tehnic „Gh. Asachi” Focșani - Tugui Lacramioara; 
  19. Centrul pentru Educație Incluzivă „Elena Doamna” Focșani - Tudorie Cristina;
  20. Colegiul Auto „Traian Vuia” Focșani - Munteanu Petrică; 
  21. Grup Școlar „Grigore Gheba” Dumitrești - Bodoc Diana Alexandra;
  22. Liceul Teoretic „Duiliu Zamfirescu” Odobești -Cosma Larisa.